12 listopada 2021

Z jakiego gatunku stali produkuje się noże prasonożyc?

Urządzenia przeznaczone do obróbki elementów o dużej wytrzymałości muszą być wytwarzane z materiałów cechujących się szczególnymi parametrami użytkowymi. Bardzo wysokie wymagania dotyczą zwłaszcza sprzętu pozwalającego na obróbkę metalu. Dobrym przykładem będą tu noże do prasonożyc, które muszą być produkowane z gatunków stali znoszących obciążenia mechaniczne i wykazujących się ponadprzeciętną trwałością. Przyjrzyjmy się bliżej materiałom używanym w takich zastosowaniach.

 

Do czego są wykorzystywane prasonożyce?

 

Stal podobnie jak metale nieżelazne należy do materiałów poddawanych recyklingowi. Dzięki odzyskiwaniu odpadów poprodukcyjnych, ale także demontażowi zużytych maszyn, pojazdów i konstrukcji można obniżyć koszty produkcji, a także zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Zbierany złom musi być jednak właściwie posegregowany oraz przygotowany do dalszej obróbki. Jednym z kluczowych etapów pozyskiwania złomu jest jego cięcie na mniejsze elementy, co ułatwia transport i wszystkie operacje związane z przetopem. Ze względu na charakter używanego materiału niezbędne jest korzystanie ze specjalnych urządzeń nazywanych prasonożycami, które jednocześnie zgniatają i tną metal.

 

Jaka stal jest używana do produkcji noży do prasonożyc?

 

Praca prasonożyc jest możliwa dzięki wyposażeniu ich w noże do metalu o odpowiedniej twardości – musi znacznie przekraczać twardość przecinanych elementów. Ze względu na sposób ich wykorzystywania muszą one być wykonywane ze stali narzędziowej o wysokiej odporności na ścieranie, w przeciwnym razie nie mogłyby dobrze realizować swojego zadania i po bardzo krótkim czasie ulegałyby stępieniu. Równie istotna jest właściwa hartowność stali, pozwalająca na utwardzenie całej jej powierzchni. Ze względu na ciągłe obciążenia mechaniczne i konieczność nacisku z dużą siłą na cięte elementy stal musi być także odporna na pękanie. Gatunkami używanymi do produkcji noży przemysłowych, w tym noży do prasonożyc są m.in. NZ3 i NZ4, NPW czy NMV. Bardzo dobrze sprawdza się także stal 45NiCrMoV16-6 (1.2746).

% wyprzedaż %

WAŁKI

Wałki

FORMATKI

Formatki

sklep allegro

Logo

cennik dostaw

Pinezka

adres magazynu i adres do korespondencji:

 

ul. Pszczyńska 46

43-251 Pniówek
Telefon: +48509772767
 

 

 

 

 

godziny otwarcia:

 

poniedziałek - czwartek (8:00 - 16:00)

piątek (8:00-15:00)

sobota (nieczynne)

 

dane firmy:

 

IK STAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

spółka komandytowa

 

ul. 11 Listopada 9

44-330 Jastrzębie-Zdrój

 

NIP: 6332239266

BDO: 000117631

Kapitał zakładowy: 100.000 PLN

Organ rejestrowy: Sąd Rejonowy w Gliwicach, X wydział Gospodarczy

KRS: 0000762656

REGON: 382038587

 

 

Copyright © 2021

do pobrania: