do pobrania:

dane firmy:

 

IK STAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

spółka komandytowa

 

ul. 11 Listopada 9

44-330 Jastrzębie-Zdrój

 

nip: 6332239266              BDO: 000117631

 

Copyright © 2021

 

godziny otwarcia:

 

poniedziałek - czwartek (8:00 - 16:00)

piątek (8:00-15:00)

sobota (nieczynne)

 

adres magazynu i adres do korespondencji:

 

ul. Pszczyńska 46

43-251 Pniówek
Telefon: +48509772767
 

 

 

 

 

Pinezka
Logo

sklep allegro

Formatki

FORMATKI

Wałki

WAŁKI

POZOSTAŁE STALE

STAL SZYBKOTNĄCA HSS

STAL NA FORMY DO TWORZYW SZTUCZNYCH

STAL NARZĘDZIOWA DO PRACY NA GORĄCO

STAL NARZĘDZIOWA DO PRACY NA ZIMNO

% wyprzedaż %

Urządzenia przeznaczone do obróbki elementów o dużej wytrzymałości muszą być wytwarzane z materiałów cechujących się szczególnymi parametrami użytkowymi. Bardzo wysokie wymagania dotyczą zwłaszcza sprzętu pozwalającego na obróbkę metalu. Dobrym przykładem będą tu noże do prasonożyc, które muszą być produkowane z gatunków stali znoszących obciążenia mechaniczne i wykazujących się ponadprzeciętną trwałością. Przyjrzyjmy się bliżej materiałom używanym w takich zastosowaniach.

 

Do czego są wykorzystywane prasonożyce?

 

Stal podobnie jak metale nieżelazne należy do materiałów poddawanych recyklingowi. Dzięki odzyskiwaniu odpadów poprodukcyjnych, ale także demontażowi zużytych maszyn, pojazdów i konstrukcji można obniżyć koszty produkcji, a także zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Zbierany złom musi być jednak właściwie posegregowany oraz przygotowany do dalszej obróbki. Jednym z kluczowych etapów pozyskiwania złomu jest jego cięcie na mniejsze elementy, co ułatwia transport i wszystkie operacje związane z przetopem. Ze względu na charakter używanego materiału niezbędne jest korzystanie ze specjalnych urządzeń nazywanych prasonożycami, które jednocześnie zgniatają i tną metal.

 

Jaka stal jest używana do produkcji noży do prasonożyc?

 

Praca prasonożyc jest możliwa dzięki wyposażeniu ich w noże do metalu o odpowiedniej twardości – musi znacznie przekraczać twardość przecinanych elementów. Ze względu na sposób ich wykorzystywania muszą one być wykonywane ze stali narzędziowej o wysokiej odporności na ścieranie, w przeciwnym razie nie mogłyby dobrze realizować swojego zadania i po bardzo krótkim czasie ulegałyby stępieniu. Równie istotna jest właściwa hartowność stali, pozwalająca na utwardzenie całej jej powierzchni. Ze względu na ciągłe obciążenia mechaniczne i konieczność nacisku z dużą siłą na cięte elementy stal musi być także odporna na pękanie. Gatunkami używanymi do produkcji noży przemysłowych, w tym noży do prasonożyc są m.in. NZ3 i NZ4, NPW czy NMV. Bardzo dobrze sprawdza się także stal 45NiCrMoV16-6 (1.2746).

Z jakiego gatunku stali produkuje się noże prasonożyc?

12 listopada 2021