30 marca 2023

Jakie stale są wykorzystywane przy recyklingu?

Stal to wytrzymały materiał, który jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Stosuje się ją również do produkcji noży, blach i metalowych rur. Co ciekawe, stal doskonale nadaje się do recyklingu i zachowuje wszystkie cenne właściwości. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, jakie stale są wykorzystywane przy recyklingu i jakie są główne zalety stali.

 

Jaka stal jest najczęściej wykorzystywana w procesie recyklingu?

 

Stal jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, gdzie służy do produkcji blach, noży, czy elementów karoserii. Stalowe elementy mogą być też przetwarzane w procesie recyklingu, który umożliwia odzyskanie czystej stali. Do recyklingu można oddać między innymi:

 

  • stal konstrukcyjną,
  • stal niskostopową,
  • stal nierdzewną,
  • stal żaroodporną.

 

Ważne jest, aby stalowe elementy przeznaczone do recyklingu były pozbawione zanieczyszczeń i elementów wykonanych z innych materiałów. Do recyklingu można oddawać stalowe puszki, zużyte narzędzia, części samochodowe i elementy konstrukcyjne. Recykling stali przyczynia się do ochrony środowiska i pozwala na ponowne wykorzystanie surowców.

 

Jakie są najważniejsze zalety stali i do czego jest ona wykorzystywana?

 

Stal to materiał, który charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie i na różnice temperatur. Ponadto niektóre gatunki stali są odporne na korozję i są elastyczne. Stal doskonale przewodzi ciepło i elektryczność, dzięki czemu jest powszechnie wykorzystywana podczas budowy maszyn i urządzeń elektrycznych. Co więcej, stal jest też łatwa w obróbce i może być też używana do produkcji: narzędzi tnących do blach, wykrojników do plastiku, nożyc oraz metalowych elementów konstrukcyjnych.

% wyprzedaż %

WAŁKI

Wałki

FORMATKI

Formatki

sklep allegro

Logo

cennik dostaw

Pinezka

adres magazynu i adres do korespondencji:

 

ul. Pszczyńska 46

43-251 Pniówek
Telefon: +48 881 085 808
 

 

 

 

 

godziny otwarcia:

 

poniedziałek - czwartek (8:00 - 16:00)

piątek (8:00-15:00)

sobota (nieczynne)

 

dane firmy:

 

IK STAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

spółka komandytowa

 

ul. 11 Listopada 9

44-330 Jastrzębie-Zdrój

 

NIP: 6332239266

BDO: 000117631

 

Organ rejestrowy: Sąd Rejonowy w Gliwicach, X wydział Gospodarczy

KRS: 0000762656

REGON: 382038587

 

 

Copyright © 2021

do pobrania: