28 kwietnia 2022

Jaka jest najlepsza metoda cięcia stali?

Stal to materiał o niesamowicie szerokim zastosowaniu. Wykorzystujemy ją w budownictwie i przemyśle, tworząc rozmaite półprodukty i gotowe elementy w procesach różnych wieloetapowych obróbek. Z niektórych z nich poprzez dalsze przetwarzanie produkujemy narzędzia i części do nich, w tym komponenty do urządzeń, które służą do… dalszej obróbki stali. Z czego to wynika? Z mnogości gatunków stali, którą potrafimy wytwarzać. Czy można zatem określić najlepszą metodę cięcia stali?

 

Cięcie stali różnych gatunków na piłach taśmowych

 

Obróbka stali to temat na stworzenie obszernych publikacji, przy czym już o samych metodach cięcia można napisać książkę z kilkoma rozdziałami. Można określić najlepszą metodę cięcia stali, ale pod warunkiem, że wskażemy najpierw, z jakim etapem obróbki mamy do czynienia i do czego efekt tych prac będzie dalej wykorzystany. Najczęściej wykorzystujemy cięcie mechaniczne przy wykorzystaniu pił taśmowych w związku z tym, o czym napisaliśmy we wstępie. Wykorzystywane przez nas piły pozwalają na precyzyjne cięcie płaskowników i wałków z dokładnością do +2 mm. Tniemy na wymiar elementy ze stali różnych gatunków, o różnym przeznaczeniu, do dalszej obróbki, od większych części po niewielkie kosteczki i formatki.

 

Inne metody cięcia stali o różnym przeznaczeniu

 

Ze swojej strony oferujemy stal o różnym przeznaczeniu, w tym stal narzędziową do pracy na gorąco, stale do pracy na zimno oraz stal na formy do tworzyw sztucznych. Wśród oferowanych przez nas gatunków jest na przykład stal wykorzystywana do produkcji wykrojników, która jest przystosowana do pracy w bardzo wysokich temperaturach. Technik oraz urządzeń do cięcia stali jest wiele – od skrawania piłą taśmową, przez cięcie termiczne, plastyczne, wodne, po cięcie elektroerozyjne. Skrawanie jest na liście technik cięcia stali na samym początku nie bez powodu. To najczęściej pierwszy krok do przygotowania materiału, jak stal szybkotnąca, do dalszej obróbki, tworzenia wspomnianych wykrojników, czy np. noży przemysłowych i wszelkich innych narzędzi skrawających.

% wyprzedaż %

WAŁKI

Wałki

FORMATKI

Formatki

sklep allegro

Logo

cennik dostaw

Pinezka

adres magazynu i adres do korespondencji:

 

ul. Pszczyńska 46

43-251 Pniówek
Telefon: +48 881 085 808
 

 

 

 

 

godziny otwarcia:

 

poniedziałek - czwartek (8:00 - 16:00)

piątek (8:00-15:00)

sobota (nieczynne)

 

dane firmy:

 

IK STAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

spółka komandytowa

 

ul. 11 Listopada 9

44-330 Jastrzębie-Zdrój

 

NIP: 6332239266

BDO: 000117631

 

Organ rejestrowy: Sąd Rejonowy w Gliwicach, X wydział Gospodarczy

KRS: 0000762656

REGON: 382038587

 

 

Copyright © 2021

do pobrania: